Sosyal-Medya-Yonetimi

Sosyal medya ile ilgili bilinmesi gereken en dikkat çekici nokta, medyanın artık hızlı bir şekilde şekil değiştirerek sosyal medya haline gelmesidir. Facebook, Twitter, Youtube ve diğer sosyal platformlar artık yeni bir kişisel ağ yaratabilmeniz için sizlere hizmet vermektedir. Kullanıcılar ile iletişime geçerek medyanın diğer kanallarından elde edemeyeceğiniz avantajları elde etmenizi sağlamaktadırlar.

Markalar artık sosyal medya sayesinde tüketicileri ile yakın temas kurabilmekte, hedef kitleye doğru yerde doğru zamanda reklamlar yapabilmekte ve marka değerini yükseltmektedirler. Tanıtımını yapmak istediğiniz ürünün eski usul tanıtım dökümanlarından dönüş oranlarına baktığınız zaman oranların sosyal mecralara kıyasla oldukça düşük olduğunu görürsünüz. Fakat hedef kitleniz ile iletişime geçerek yayınlayacağınız bir sosyal medya reklamından maksimum dönüş alabilmeniz daha yüksek bir ihtimaldir.

Sosyal Medya Reklam Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bir Dijital Pazarlama Ajansından sosyal medya pazarlaması ve pazarlama teklifleri satın alırken, amacınızın ne olduğunu ve neyi başarmanız gerektiğini anlamak çok önemlidir. Sonrasında bu hedef pazara ulaşmak için en uygun sosyal medya platformunun hangisi olduğuna karar verilmelidir. Halihazırda Facebook, Instagram, Twitter, Youtube, Linkedin vb. Çok sayıda ünlü sosyal medya platformu olmasına rağmen, uygun platformun seçilmesi yoluyla reklamların doğru mecraya odaklanılması gerekmektedir. O alanda ulaşmanız gereken hedef pazar için seçilen alanda bir pazarlama kampanyası oluşturulması gerekir. Son olarak, tüm nüanslara karar verilir verilmez, yayınlanmaya başlanacak reklamların çekici ve birinci sınıf resimlerden ve o alanla ilişkili hareketli görüntülerden üretilmesi gerekir. Tüm pazarlama ve pazarlama içeriği materyalleri, etkileşimi iletebilmek için benzersiz, anlaşılır ve istisnai işlevlere sahip olmalıdır. Dikkatli olmak size ne sağlar;

  • Doğru hedef kitle analizi ve doğru zamanlama ile etkin reklam gösterimi sağlar.
  • Kampanyalarınız için, farklı söylem ve görsellerle etkili kampanya gösterimi sağlar.
  • Etkin raporlama ile daha doğru analizler yaparak işinizi büyütebilmenizi sağlar.
  • Bütçenizi doğru yönetmenizi sağlar.
Categories: Sosyal Medya