facebook-business-manager-nasil-kullanilir

Facebook Business Manager, Facebook’un tüm iş araçlarının bulunduğu yerdir. Tüm Facebook pazarlama ve reklam faaliyetlerinizi burada yönetirsiniz.

İşletmeniz Facebook kullanıyorsa, Facebook Business Manager kullanıyor olmalısınız. Facebook işletme varlıklarınızı merkezi, güvenli ve organize tutan önemli bir araçtır.

Nasıl çalıştığından tam olarak emin olmadığınız için Facebook Business Manager’ı kurmayı erteliyorsanız, size iyi haberlerimiz var. Sadece 10 basit adımda, bu eğitici size hesabınızı oluşturmaktan ilk reklamınızı yerleştirmeye kadar her şeyi nasıl yapacağınızı öğretecek.

Ama önce önemli bir soruyu cevaplayalım: Facebook Manager tam olarak nedir?

Facebook Business Manager nedir?

Facebook’un kendisinin de açıkladığı gibi, “İşletme Yöneticisi, iş araçlarını, işletme varlıklarını ve çalışanların bu varlıklara erişimini yönetmek için tek noktadan hizmet veriyor.”

Temel olarak, tüm Facebook pazarlama ve reklamcılık faaliyetlerinizi yönetebileceğiniz yerdir. Aynı zamanda birden fazla kullanıcının Instagram hesabınız ve ürün kataloglarınız gibi ek kaynaklara erişimini kontrol edebileceğiniz yerdir. İşte temel işlevlerinden bazıları:

  • İş faaliyetlerinizi kişisel profilinizden ayrı tutar, böylece yanlış yere gönderi paylaşma konusunda endişelenmenize (veya çalışmaya çalışırken kedi videolarıyla dikkatinizin dağılmasına) gerek kalmaz.
  • Facebook reklamlarını izlemek için, reklamlarınızın nasıl performans gösterdiğini gösteren ayrıntılı raporlarla merkezi bir yerdir.
  • Varlıkların sahipliğini devretmeden satıcılara, ortaklara ve ajanslara sayfalarınıza ve reklamlarınıza erişim izni vermenizi sağlar.
  • İş arkadaşları kişisel Facebook bilgilerinizi görmezler – sadece adınız, iş e-postanız ve sayfalarınız ve reklam hesaplarınız.

Artık Facebook Business Manager’ı neden kullanmak isteyebileceğinizi bildiğinize göre, kurulumunuzu yapalım.

Facebook Business Manager Nasıl Kurulur ?

Adım 1. Bir Facebook Business Manager hesabı oluşturun

Business Manager’ı kurmanın ilk aşaması bir hesap oluşturmaktır. Kimliğinizi doğrulamak için kişisel bir Facebook profili kullanmanız gerekecek, ancak yukarıda belirtildiği gibi iş arkadaşlarınız ve ortaklarınız bu hesaptaki kişisel bilgilere erişemeyecek.

  1. Business.Facebook.com’a gidin ve sağ üstteki büyük mavi Hesap Oluştur düğmesini tıklayın.
    Facebook Business Manager
  2. Facebook Business Manager hesabınızı yönetmek için kullanmak istediğiniz işletme adınızı, adınızı ve iş e-posta adresini girin, ardından İleri’ye tıklayın.
  3. İşletme ayrıntılarınızı girin: adres, telefon numarası ve web sitesi. Ayrıca bu Business Manager hesabını kendi işletmenizi tanıtmak için mi yoksa diğer işletmelere (bir ajans gibi) hizmet sağlamak için mi kullanacağınızı belirtmeniz gerekecektir. Bitirdiğinizde Gönder’i tıklayın.
  4. E-postanızı, konu satırında “İş e-postanızı onaylayın” yazan bir mesaj için kontrol edin. Mesajın içinde Şimdi Onayla’yı tıklayın.

Kando Creative Agency olarak size Facebook Business Manager Hesabı Nasıl Açılır ? onu göstermiş olduk daha fazla bilgi almak ve sorularınızı sormak için bizi takip edip yorum yapabilirsiniz.

Categories: Genel